W gronie Partnerów Premium, Klubu Przedsiębiorcy, miło nam powitać Marka Nadstawnego, właściciela Kompanii Informatycznej.

Marek jestem wielbicielem systemów Windows i sieci komputerowych.

Już jako 12-latek po raz pierwszy rozebrał i złożył komputer brata, co nie spotkało się wtedy ze zrozumieniem. Od tego czasu zaczął zbierać używane części, kupować i sprzedawać drożej, by w końcu stworzyć swój pierwszy, własny komputer, który mógł rozkręcać, ulepszać i modyfikować bez niczyjego pozwolenia. Pierwszą sieć komputerową zbudował w 2000 roku we własnym pokoju.

Od tamtej pory wiele się zmieniło, poszedł dalej, zdobywając pracę w IT oraz stale podnosząc kompetencje. Od 2004 roku pracuje w IT, początkowo jako asystent informatyka, potem awansuje i zostaje głównym informatykiem firmy o zasięgu ogólnopolskim, mając zaledwie 22 lata.

Potem otworzył w Warszawie serwis komputerowy, a następnie został administratorem systemów informatycznych w firmie mającej ponad 30 serwerów – rozproszonych w wielu lokalizacjach.

Kolejnymi sukcesami było zdobycie certyfikatów Microsoft Certified Professional, Microsoft Certified Technology Specialist, Microsoft Certified Solutions Associate oraz Microsoft Certified IT Professional w 2013 roku. W połowie 2015 roku uzyskał tytuł Microsoft Certified Trainer.

Od tego czasu prowadzi szkolenia z zakresu Windows Client i Windows Server w autoryzowanym ośrodku szkoleniowym Microsoft – CBSG Polska (www.cbsg.pl). W roku akademickim 2016/2017 wraz z innymi trenerami z CBSG Polska prowadzi specjalizację „Technologie chmury obliczeniowej” w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania (www.wit.edu.pl). Jest aktywnym członkiem i częstym prelegentem na spotkaniach Warszawskiej Grupy Użytkowników i Specjalistów Windows, działającej przy Microsoft Polska. Był także prelegentem podczas konferencji iTechDay organizowanej w Microsoft Polska.

Mając styczność zarówno z klientami komercyjnymi, jak i instytucjami publicznymi, a także z innymi informatykami i użytkownikami nieinformatycznymi oraz studentami doszedł do wniosku, że usługi outsourcingu IT na rynku wymagają rewolucji i wyznaczenia nowych, dużo wyższych standardów. Stało się to jego misją, dlatego we Wrześniu 2016 otworzył Kompanię Informatyczną. Stawia sobie za cel wyznaczanie standardów obsługi informatycznej, zmianę postrzegania informatyków przez Społeczeństwo oraz zbudowanie firmy, która będzie swoim klientom dawać więcej niż tylko serwis komputerowy – będzie im pomagać rozwijać ich biznes.

Prywatnie perkusista, amator-fotograf, wielbiciel podróży i dobrej kuchni. Grał w różnych zespołach heavymetalowych, a wraz z jednym z nich, który założył z kolegami – Scream Maker , wydali płytę w Polsce i w Chinach, a także odbyli wiele tras koncertowych dzieląc scenę z gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny heavymetalowej. Pasja komputerowa jednak zwyciężyła i z grania w zespole zrezygnował, obserwuje jednak, jak dalej rozwija się zespół. Poza muzyką – objechał pół Europy i prawie całą Polskę własnym samochodem przy okazji robiąc setki zdjęć. Jego marzeniem jest podróż przez Syberię.